Víkendové stavění semínkovny

Jak jsme stavěli Semínkovnu …

seminkovna02_RZ… Nejdříve jsme přemýšleli kam ji umístíme a jak bude vypadat. Nechtěli jsme semínkovnu na jedno použití, naopak plánujeme udržitelný sklad, který zapadne vzhledově do komunitní zahrady. Proto naše rozhodnutí se nechalo inspirovat jak známou trilogii Pána Prstenů, tak i tradičním skladováním, které využívali i v pravěku.

seminkovna04_RZseminkovna03_RZ

Ano, jak už obrázky napovídají, jde o skladování do země, hlavně kvůli chladnější teplotě a tmy, které je zapotřebí pro dlouhodobé zachování kvality semínek.

seminkovna06_RZ seminkovna05_RZ

Chtěli jsme použít jen takový materiál, který nalezneme na zahradě, abychom naplno využili potenciálu pozemku na kterém komunitní zahradu budujeme.

seminkovna08_RZ seminkovna07_RZ

Semínkovnu stavíme vedle bývalého pískoviště , které jsme vyčistili a zjistili pod nánosem bordelu, že pískoviště bylo podloženo cihlami a tak stavební materiál pro budoucí semínkovnu byl jasný.

seminkovna09_RZ seminkovna10_RZIMG_0142IMG_0137

Cihly jsme jednoduše navrstvili střídavě na sebe a veškeré spáry jsme utěsnili pískovou hlínou.

seminkovna11_RZ seminkovna12_RZ

Teď , už jen zbývá střecha a semínka a můžete si pro ně přijít. Semínkovna tu bude hlavně pro Vás.

seminkovna14_RZ seminkovna13_RZ

A jak bude Semínkovna po otevření fungovat?
Přijdete, sáhnete do semínkovny a vytáhnete krabičku, kde naleznete nasáčkované označené semínka, pokud si vyberete semínka, pak se zapíšete do sešitu, která semínka jste si vypůjčili a nezapomenete na svůj kontakt v podobě emailu.
a je to !
Až, začnou semínka plodit, nezapomeňte, že budeme chtít semínka minimálně z 1 plodu zase vrátit .
Budeme chtít po Vás pojmenování a nasáčkování , po jejich dobrém osušení.
A my je pro Vás a nebo pro jiné zájemce zase uchováme do příští sezóny ….
Jednoduché a přitom tímto způsobem přispějete k nezávislosti na supermarketech a podpoříte odolnost rostlinek …

seminkovna

Můžete nás podpořit skrze GIVT.cz a nákup ve vašich oblíbených e-shopech a nebo se stát uživatelem záhonu v RakoZahradě , či poslat libovolnou částku na náš transparentní účet 159900/5500 odkaz na transparentni ucet je zde: https://www.rb.cz/cs/o-nas/povinne-uverejnovane-informace/transparentni-ucty?mvcPath=transactions&accountNumber=159900