Jak to všechno začalo

Komunitni_zahradaV roce 2015 jsme získali od města pozemek, který dlouhodobě byl nevyužitý.

Rozhodli jsme se tak pro jeho transformaci a postupně tento pozemek měníme v komunitní zahradu, kde je možné pěstovat a navazovat bližší vztahy ke svým sousedům. V samotné komunitní zahradě je možné pořádat tématické kurzy, ale také kulturní akce pro širokou veřejnost. Postupně všechno dokumentujem na sociálních sítích G+, FB, Instagramu a jako bonus natáčíme videa ( např. Vánoční přání, které jsme umístili na youtube.com ).

Také jsme se připojili do celorepublikové spolupráce semínkoven.

Pro Vás to jednoduše znamená, že budete mít možnost si zapůjčit semena, která si dle svého vypěstujete v komunitní zahradě, ve své zahrádce a nebo na svém balkonu a po vypěstování nám přebytečná semena přinesete. Tímto způsobem zajistíme odolnější odrůdy vůči škůdcům a pomůžete zachránit některé mizející odrůdy, které máme v nabídce.

Komunitní zahrada je teprve na začátku a proto doufáme, že ji spolu s námi pomůžete vybudovat.

Můžete nás podpořit skrze GIVT.cz a nákup ve vašich oblíbených e-shopech a nebo se stát uživatelem záhonu v RakoZahradě , či poslat libovolnou částku na náš transparentní účet 159900/5500 odkaz na transparentni ucet je zde: https://www.rb.cz/cs/o-nas/povinne-uverejnovane-informace/transparentni-ucty?mvcPath=transactions&accountNumber=159900